Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ

2 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ Empty PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ Sre Nov 21, 2007 2:05 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Za sada samo najosnovniji podaci o ovoj čudnoj u najmanju ruku školi, no mislim da je osnovni razlog osnivanja, bio popuna pilotima jer 1952. i dalje pristiže dosta tehnike sa zapada, to je moje osobno mišljenje koje nemora biti točno.

PPŠ- (Podoficirsku Pilotsku Školu)
završilo je 5 klasa u periodu od 52-59 godine.
Školovanja za :
1kl. traje 2 god,
2 kl. 2,5 god.
3-5kl. traje 3god.


Sve u sastavu VVU, s tom razlikom da su polaznici PPŠ 1 godinu pohađali pješadijsku akademiju na Banjici, ni njima nije jasan razlog, da bi nakon tih predavanja išli u Mostar na stručne predmete, letenje i nastavak školovanja.

2PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ Empty Re: PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ Sub Dec 27, 2014 5:44 pm

draggan

draggan

Šteta što nema spiskova pripadnika ostalih kl. PPŠ (izuzev 3.kl PPŠ)  Sad

Mogu staviti imena samo onih pripadnika za koje znam (tj. moj otac )da su završili neku od 1.-5. PPŠ

1.PPŠ
 - ? Mandić -letio na P-47D u lap. na a.Niš 1957.
 - Anton (ili Ante) Šutalo-takođe letio P-47D u lap. na a.Niš 1957.(posle bio 13.kl.VVA)
 - Milonja Obradović-letio na S-49A (107.lap) na a.Niš (posle KL na a.Dubrave-Tuzla)
 - Milorad Gavrić -letio S-49C (116.lap) na a.Skoplje (posle dispečer na KL na a.Dubrave-Tuzla)

2.PPŠ
 -Borivoje Pavlović-letio na 213 u tr.esk.37.VD 1957. (posle bio intendant u garnizonu Rajlovac)

4 ili 5.PPŠ
 - ? Marinković- ???? (posle bio meteorolog u garnizonima Rajlovac,Petrov Gaj,Bihać,Banjica)

? PPŠ
-???
-??? -dva zastavnika koja su letela na a.Batajnica helikopter Alouette III

3PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ Empty Re: PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ Ned Dec 28, 2014 12:11 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Imamo svih 5 klasa, uskoro objavljujemo   Shocked

4PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ Empty Re: PODOFICIRSKA PILOTSKA ŠKOLA / PPŠ Ned Dec 28, 2014 2:45 am

draggan

draggan

Svaka čast cheers cheers cheers

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu