Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

2.klasa PPŠ

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 2.klasa PPŠ taj Uto Dec 30, 2014 2:51 am

2. KLASA  PPŠ
53-55.


NAREDBA Br. 117                SVL br. 19, str. 855 od 05.12.1956.
KOMANDANTA RATNOG VAZDUHOPLOVSTVA OD 27 SEPTEMBRA 1956 GODINE
Na osnovu člana 11, 38 i 39 Zakona o Jugoslovenskoj narodnoj armiji i tačke 2 a) Naredbe državnog sekretara za poslove narodne odbrane broj 388 od 2 novembra 1955 godine
proizvode se
pitomci II klase Pilotske podoficirske škole u čin
aktivnog vodnika avijacije desetari:

1.BAGAŠ Milisava MIHAILO, rođen 9 juna 1935 go¬dine u s. Goražde, Ivangrad.
2.BIZJAK Franca KAREL, rođen 2 februara 1934 godine u s. Srednje Anto, Trbovlje.
3.BOSIOČIČ Ilije SLAVKO, rođen 26 juna 1933 go¬dine u s. Kolunić, Bihać.
4.BRKOVIĆ Milica RADOMIR, rođen 15 juna 1934 godine u selo Pranjani, Cačak.
5.CVETIĆ Ante MILAN, rođen 12 marta 1933 go¬dine u s. Junik, Peć.
6.ČAKANOVIĆ Milana JOVICA, rođen 18 septembra 1935 godine .u selu Žiče, Kraljevo.
7.ČAVIĆ Dimitra PETAR, rođen 5 jula 1933 godine u s. Đurđenovac, Našice.
8.CEFARIN Antona IVAN, rođen 26 aprila 1936 go¬dine u s. Deskle, Nova Gorica.
9.COBELIĆ Boška PREDRAG, rođen 8 avgusta 1936 godine u Kragujevcu.
10.ĆUK Đure GOJKO, rođen 26 aprila 1937 godine u Požeranje, Gnjilane.
11.DIMIĆ Svetomira TOMISLAV, rođen 24 juna 1936 godine u selo Mala Plana, Prokuplje.
12.DUGALIC Momčila SREĆKO, rođen 24 juna 1937 godine u selu Ribnica, Kraljevo.
13.FRANJEK Teodora PAVLE, rođen 29 juna 1935 godine, Zemun.
14.FRULJA Ivana MATO, rođen 2 avgusta 1936 go¬dine, s. Lupoglavska Greda, Zagreb.
15.GLIŠIČ Ljubomira MLADENKO, rođen 22 marta 1935 godine u selu Tometino Polje, Titovo Uzice.
16.HRŠAK Franje ALOJZ, rođen 30 aprila 1933 go¬dine, selo Mih. Jarke, Krapina.
17.HOTI Stjepana ĐURO, rođen 12 aprila 1936 godine, selo Novačka, Koprivnica.
18.HOL.JEVAC Ivana STEPAN, rođen 12 februara 1934 godine u selu Svilna, SI. Požega.
19.HADŽIMUSIČ Ibrahima MEHO, rođen 2 februara 1933 godine u selu Mostar, Mostar.
20.IVANČIĆ Jure IVAN, rođen 29 septembra 1934 go¬dine u selu Tankovići, Pula.
21.JOVANOVIČ Dušana LJUBINKO, rođen 20 oktobra 1934godine u selu Pestiš, Prokuplje.
22.KOZADRA Mehe HASAN, rođen 15 marta 1936 godine u selu Pašić Kula, Rogatica.
23.KLAMER Viktorija VIKTOR, rođen 27 decembra 1933 godine u selu Dolenja Vas, Ljubljana.
24.KAJTUS Mikana STOJAN, rođen 15 juna 1936 godine u selu Jaruge. Prijedor.
25.KOSTIĆ Milivoja VLADETA. rođen 9 marta 1936 godine u selu Ravni, Uzice.
26.KRAJACIĆ Stjepana TOMISLAV, rođen 9 oktobra 1934  godine u selu Novaki, Karlovac.
27.LAKOVIĆ Antona ARDUINO, rođen 14 februara 1935 godine u selu Sveti Lovreč, Pula.
28.MIŠCEVIČ Petra BRANKO, rođen 15 jula 1935 godine u selu Josipdol, Ogulin.
29.MIHIĆ Svetozara RATKO, rođen 26 januara 1935 godine u selu Čemerno, Trebinje.
30.MILOVANOVIČ Blagoj a ŽlKA, rođen 7 oktobra 1933. godine u selu Ostrožnica, Beograd.
31.MANDARIĆ Ise SVETISLAV, rođen 3 septembra 1934, godine, Zemun, Beograd.
     32.OTAŠEVIĆ Miloša RADOSLAV, rođen 6 februara 1935 godine, s. Gornja Džanica,    Ivangrad.
33.PRIŠTEVAC Suće ŠABAN,  rođen  8  septembra 1933 godine, Novi Pazar.
34.PEŠlĆ Budimira DRAGOLJUB, rođen 15 oktobra 1933 godine u selu Maškare, Kruševac.
35.PERME Janeza JOŽE, rođen 15 februara 1936 go¬dine u selu Podgorica, Ljubljana.
36.PERKOVIČ Vladimira LJUBOMIR, rođen 27 okto¬bra 1936 godine u selu Jelovci, Goražde.
37.PEZER Vida ANTE, rođen 12 juna 1934 godine, u selu Mamici. Mostar.
38.PAĆARTC Stanka STEVO, rođen 29 marta 1933 go¬dine u selu Kapelina, Našice.
39.PAVLOVIČ Živote BORIVOJE, rođen 11 januara 1933 godine, Trstenik.
40.RISTIĆ Raška MILOVAN, rođen 21 juna 1935 go¬dine, u selu Bace, Prokuplje.
41.RADOVANOVIĆ Petra STEVAN, rođen 31 oktobra 1936, godine u selu Mahovo, Vinkovci.
42.RADOJEVIĆ Vladimira NIKOLAJ. rođen 6 novembra 1935 godine, Štip.
43.RISTOVSKI Stevana DIMČE, rođen 12 avgusta 1935 godine u selu Suvodol, Bitola.
44.SUTON Zvonka FRANJO, rođen 8 septembra 1933 godine, Mostar.
45.SLIJEPCEVIĆ Dušana ILIJA, rođen 25 avgusta 1933 godine, Bosanska Petrinja, B. Novi.
46.SIMIC Radivoja DUŠAN, rođen 15 marta 1934 go¬dine, Skopje.
47.SIMIČ Vojislava NEDELJKO, rođen 5 januara 1934 godine u selu Gornji Krčin, Kruševac.
48.STREL Slavka JANEZ, rođen 24 maja 1933 godine u selu Mokrenog, Novo Mesto.
49.STOJKOVSKI Jovana TOMISLAV, rođen 17 sep¬tembra 1933 godine, Kumanovo.
50.STANKOVIĆ Mladena BLAGOJE, rođen 21 maja 1934 godine u selu Dragovac. Leskovac.
     51.TAJHMAJSTER Agusta MARIJAN, rođen 14 aprila 1936 godine u selu Mrzlica, Trebinje.
52.TOMAŽlN  Avgusta  FRANC, rođen 10 septembra 1934 godine u selu Dol, Ljubljana.
53.VELIČKOVIĆ Dragoljuba ČEDOMIR, rođen 19 marta 1934 godine u selu Vel. Mokri Lug, Beograd.
54.VUKČEVIĆ Krste BRANKO, rođen 10 avgusta 1933 godine, Titograd.
55.VLADISAVLJEVIĆ Milana TOMISLAV, rođen 29 jula 1936 godine u selu Dobanovci, Beograd.
56.VUKASOVIĆ Žarka RADIVOJE, rođen 16 maja 1933 godine u selu Petrovčić, Beograd.
57.ZEC Žarka DRAGO, rođen 24 novembra 1935 go¬dine u selu Donji Jelovac. Prijedor.
58.ŽUVIC Živote ADAM, rođen 31 marta 1933 godine u selu Rača, Prokuplje.
59.ŠPEHAR Marka TOMO. rođen 13 decembra 1936 godine u selu Feričanci, Našice.
60.ŠVELEC Mije IVAN, rođen 11 maja 1933 godine u Našice.
61ŠARENAC Drage TODOR, rođen 25 januara 1936 godine u selu Vranjska, Trebinje.

Zastupa komandanta RV
pukovnik, Ljubiša Ćurgus,

Pogledaj profil korisnika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Dozvole ovog foruma:
Možte odgovarati na teme u ovom forumu