Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

In memoriam Milan Majersky

2 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1In memoriam Milan Majersky Empty In memoriam Milan Majersky Čet Apr 09, 2015 6:11 pm

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Danas 9.aprila 2015 godine nije se probudio iz sna moj dobar prijatelj Milan Majersky u svojoj 81 godini života.Bio je iz vazduhoplovne porodice,nastavljao tradiciju svoga oca.Nakon relativno kratke vojničke karijere svoj životni put nastavio je u vazduhoplovnoj industriji,tj.u fabrici aviona SOKO u Mostaru gde je radio na izradi tehničke dokumentacije.Pored toga bio je i hroničar fabrike,iza njega je ostala bogata fotografska dokumentacija stvaranja,i nastanka aviona,helikoptera kao i raznih dogadjaja vezanih za SOKO i avione koji su u istom stvarani.
Neka ti je plavo i mirno nebo Milane kojeg si voleo više od mnogih vazduhoplovaca jer si na njemu proveo dosta vremena.Nisi uzalud ugradio i visinomer u svoja kola kako bi znao na kojoj si visini kad si išao za Gorance a to je bilo svake nedelje po bilo kakvom vremenu.


In memoriam Milan Majersky 00d7b1cf70bdaf7ba4b5254177936eda3c40a80b

In memoriam Milan Majersky 00d7b1d188fb5fde1892ab330a63c52e84fad9e2



Poslednji izmenio cyber fulkrum dana Uto Apr 04, 2017 5:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

https://otpisani.niceboard.com

2In memoriam Milan Majersky Empty Re: In memoriam Milan Majersky Uto Apr 14, 2015 2:26 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Majerskog sam upoznao  prije  nekoliko godina  kad sam  posjetio  tvornicu  "Soko", kod  Milana  sam  svratio ,  uzeo neke  fotografije razgovarali  smo  što bi trebalo  s tim  svim što  je uspio  spasiti.
Milan  nam je  podario  divne kolor  fotografije  na  fb  koje  imaju  veliku  vrijednost jer mislim  da  su  raritet  jednog  vremena  koje  će  vrijeme  izbrisati, njegove  slike  će  biti  tu kao putokaz  na  veliku  zrakoplovnu  industriju "Soko"u  Mostaru .

Poštovani  gospodine  Majersky Vaše  ime će ostati  zabilježeno uz te fotografije snjima  ćete  ostati  upamćeni  i  Vi  kao  autor.

Mirno  spavaj  i  počivaj  u  miru neka  ti je laka  zemlja

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Milan Majersky

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu