Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Promocija monografije 83.lovačko-avijacijskog puka

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

Pogledaj profil korisnika http://otpisani.niceboard.com

2 I bi promocija!!! taj Uto Sep 27, 2016 5:04 pm

Došao je čas da se ponovno sastanu svi akteri stvaranja monografije, da se vide i pomalo pohvale sa onom što su u višemesečnom zajedničkom radu učinili. Krajni rezultat njihovog rada je štampana monografija 83.lap . Iako ima onih koji je hvale, a poneki u sebi i kude, neki javno izražavaju svoje nezadovoljstvo što su poneki pojedinci izostavljeni a sami autori ističu u svom uvodu sledeće: "Konačno, moramo da naglasimo, ova monografija nije zvanična istorija 83. lovačkog puka, već rekonstrukcija bazirana na istraživanjima autora." Što navodi na zaključak da nije bilo dovoljno vremena i ljudskog potencijala da se sve to izvede do kraja.

Ima tu opravdanja da je nedostajalo dosta materijala da bi se sve sagledalo u celosti, međutim, trebali su imati u vidu da neposredni učesnici stvaranja tog puka neumitno odlaze zbog svoje starosti i da je njihovo svedočenje u tom slučaju veoma bitno. Tokom stvaranja i života, puka pisane su godišnje istorije u više primeraka i dostavljane pretpostavljenim komandama i tu postavljam sam sebi pitanje da li su i sve uništene? Nisu,to je sigurno, trebalo ih je pronaći i upotrebiti za pisanje istorije. Znači, trebalo je produžiti istraživanje, a samo izdavanje monografije odložiti za izvesno vreme. Jel, i uz postojanje autora koji bi i nešto radili po tom pitanju, izlazak ove knjige će ih najverovatnije obeshrabriti.

Desetogodišnji boravak, što u puku što u 492.vaz.bazi daje mi za pravo da izvršim analizu monografije i izrazim svoje slaganje ili neslaganje sa pojedinim delovima, ali i da ukažem na nedostatke  koje bi trebalo ispraviti. O svom radu ću Vas blagovremeno obaveštavati preko ovih stranica.

Evo nekoliko fotografija da Vam dočaram promociju,dali sam uspeo u izboru prosudite sami.

Nekadašnji komandant puka,general-major u penziji Angel Ončevski

Tašaković Sadik

Đalović Ratko

Veterani Varga,Popović i

Veteran Cvetković Luka pilot helikoptera u ŠAO 83.abr

Cvetković Luka pilot  aviona i helikoptera u puku

Bilo je tu i samozvanih novinara ali i ozbiljnih autora kao što je Danko Borojević

I dalje bez medalje, Grandić Predrag

Poslednji izmenio cyber fulkrum dana Uto Okt 04, 2016 5:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Pogledaj profil korisnika http://otpisani.niceboard.com

3 monografija 83 taj Uto Sep 27, 2016 8:12 pm

Ipak je mnogo bolje uradjeno od 117 puka za moj pojam, ne znam ljude ali Aleksandar Radic bi to ozbiljnije uradio ,ne poznajem ga ali tekstovi u arsenalu i sl mnogo bolje od ovog stila.A steta sto nije neko od pilota ili aktera pisao.Mada svaka pohvala ipak je knjiga super,greske se nadju. Ali nekako kad pisu akteri kao 172 puk bude mnogo bolje.Ali u svakom slucaju svaka cast na trudu.Knjiga ce se sigurno prodati i ja sam je sa uzivanjem procitao

Pogledaj profil korisnika

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Dozvole ovog foruma:
Možte odgovarati na teme u ovom forumu