Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

N-60 /G-2A Galeb,poručnik Ivica Gulišija,ev.br 23192

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

Kosta



Vidim da Delta Zulu poznaje aerodrom Zemunik,pa da li zna zasto je pocetkom 1981g pao galeb u blizini aerodroma,mislim u njive Donjeg Zemunika.On je bio na probnom letu posle pregleda(100 sati leta).Video se pad i pilot je iskocio.Tada sam prvi put video kako aerodrom moze biti tih. Gazela otisla po pilota,po dolasku na stajanku pilot je isao hramajuci.Kasnije su doneli ostatke od aviona i jedino su krila mogla da se prepoznaju.Jos uvek imam deo kanapa od padobrana.

ZuluDelta

ZuluDelta

25.6.1981. 105.puk N-60 /G-2A Galeb....poručnik Ivica Gulišija u 9,10h nakon uvođenja u kovit na probnom letu u zoni aerodroma nije uspio izvaditi avion.
Otklon kormila pravca nije bio podešen, pilot napustio avion uspješno, galeb udario u zemlju.

Taj isti pilot kasnije je letio G-4 izvanredan pilot, u HRZ bio NL na PC-9, nakon toga bio zapovjednik pilotske škole, na kraju zapovjednik baze, nedavno otišao u mirovinu u činu brigadira.

Pozdrav ZD

TNT024

TNT024

ZD, da li mozda znas evidencijski broj aviona.
Pokusavam da kompletiram kakve su sudbine pojedinih letelica. I naravno da to podelim sa nama na forumu javno.

Kosta



Zulu Delta HVALA!
Jos malo cu da budem dosadan,ali se secam i pada helikoptera Gazela.Iste godine na vojnom poligonu u okolini Zadra.On i nije pao nego je brzo sleteo pa mu se rep prelomijo,mislim i da je skije ostetio.Mi iz VTR a smo dosli da ga pokupimo,natovarili smo ga na kamion a dva vojnika su u njemu sedela glumeci opterecenje.Ne znam sta je dalje bilo sa njim.Da ne zmas nesto o ovome?

ZuluDelta

ZuluDelta

Broj aviona neznam, ni Gulišija, ali vidićemo, što se tiče Gazele, di koji poligon, Šepurine, ŠTP Benkovac, koje doba godine?

Kosta



Poligon je bio za vezbu pesadije(pricali su grozne price kako ujedaju zmije dok puzis)ne znam kako se zvao, a to je bilo u leto 1981g.

ZuluDelta

ZuluDelta

Kosta ::Poligon je bio za vezbu pesadije(pricali su grozne price kako ujedaju zmije dok puzis)ne znam kako se zvao, a to je bilo u leto 1981g.

Da nije Bokanjac, to ti je u osi piste prema S/Z Bokanjačko blato 4.mj. 81.

ZuluDelta

ZuluDelta

N-60 /G-2A Galeb,poručnik Ivica Gulišija,ev.br 23192 Ivicagulisija

Kosta pronašao sam fotografiju Ivice Gulišije, broj galeba 23192

ZuluDelta

ZuluDelta

TNT024 ::ZD, da li mozda znas evidencijski broj aviona.
Pokusavam da kompletiram kakve su sudbine pojedinih letelica. I naravno da to podelim sa nama na forumu javno.


23192

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu