Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Malo likovne umetnosti

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Domaca tematika taj Sre Maj 30, 2007 5:52 pm

Pogledaj profil korisnika

2 Re: Malo likovne umetnosti taj Uto Jun 19, 2007 11:59 pm

AUTOR: GIL COHEN

Poslednji put izmenio dana Uto Avg 28, 2007 1:59 am, izmenio ukupno 2 puta

3 Re: Malo likovne umetnosti taj Sre Jun 20, 2007 12:14 am

Samo da vidim sto sam pritiska
Evo nas doma
AUTOR:NICOLAS TRUDGIAN

Poslednji put izmenio dana Sre Avg 29, 2007 1:08 am, izmenio ukupno 2 puta

4 Re: Malo likovne umetnosti taj Sre Jun 20, 2007 12:25 am

Ma jeben ti sto su lipe , CF hvala na dobrom linku

5 Re: Malo likovne umetnosti taj Sre Jun 20, 2007 12:31 am

Gledaj ovu seosku idilu
AUTOR: NICOLAS TRUDGIAN

Poslednji izmenio dana Sre Avg 29, 2007 1:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta

6 Re: Malo likovne umetnosti taj Pon Avg 27, 2007 6:28 pm

Slike su dosta dobre. Samo zao mi je sto niste stavili potpise autora ispod svake. No i mi konja za trku imamo. Naime toni Belobrajdic rodom iz Rijeke a zivi u Australiji izradio je nekoliko slika s tematikom zrakoplova iz drugog svjetskog rata.
http://www.avart.co.uk/gallery.asp?gallery=18

7 Re: Malo likovne umetnosti taj Uto Avg 28, 2007 1:52 am

Bosancero je nas covjek, ali ja sam ti perfekcionist, usporedi one sto sam ih postavio sa gustavom, nebo i zemlja, ne pretjerujem imam vrazje oko cyclops imas pravo, nisam naveo ime autora, ali naknadno cu to uraditi, sve je brzo otkriveno i objavljeno, a gazda suti , pozdrav ZD

8 Re: Malo likovne umetnosti taj Uto Avg 28, 2007 1:02 pm

Cutanje je znak odobravanja. farao

Pogledaj profil korisnika http://otpisani.niceboard.com

9 Re: Malo likovne umetnosti taj Uto Avg 28, 2007 2:15 pm

ZuluDelta ::Bosancero je nas covjek, ali ja sam ti perfekcionist, usporedi one sto sam ih postavio sa gustavom, nebo i zemlja, ne pretjerujem imam vrazje oko cyclops imas pravo, nisam naveo ime autora, ali naknadno cu to uraditi, sve je brzo otkriveno i objavljeno, a gazda suti , pozdrav ZD
Mislio si valjda reci Belobrajdic. Ne znam da li ti je poznato kako je on autor naslovnice na prvom tomu "Red star vs black cross"?

10 Re: Malo likovne umetnosti taj Sre Avg 29, 2007 1:29 am

Gazda hvala na cutanju, sad mi je vec lakse, pade mi kamen sa srca, ali na nogu affraid

Bosancero to sam mislio, malo sam svrljao po netu i pronaso sam tog naseg covika, jeste nas, ali nisi mi potvrdio moje navode, imas zdrave oci pogledaj jos jednom slike koje su ne rat nego seoska idila, a avioni kao na aeromitingu, gle ovog, kako se kurvin sin sitio napraviti ovakvu sliku i to ispod ajfelova tornja, ma, poludim odma Very Happy od zadovoljstva naravno
AUTOR: LEN KRENZLER

11 Re: Malo likovne umetnosti taj Sre Avg 29, 2007 7:23 am

Hajd sad cu i ja malo piliti popreko. Nemoj kaj zamjeriti. Prvo slazem se da slika crnog 4 nije vrhunac aviation arta. No moja namjera niti nije bila da to kazem. Moja je namjera bila da eto predstavim i naseg covjeka koji se bavi takvim stvarima. No svakoj se slici moze naci zamjerka pa tako i ovoj sa ajfelovim tornjem.
Tip messera koji je prikazan ne odgovara odprilike vremenskom razdoblju koje bi trebalo obuhvatiti prikazano na slici.
Jos do sada nisam na messerima vidio kombinaciju zutocrnog spinera a i sama kamuflaza tog aviona ne odgovara.
Sam dogadjaj po sebi cista je fantazija i nikako se nije dogodio ili mogao dogoditi. Eto da i ja malo zakeram. No umjetnicki dojam slike je jako dobar i tu stvarno nemam zamjerki. Netko drugi bi na mom mjestu jos brojao zakovice i mjerio dimenzije aviona itd.

12 Re: Malo likovne umetnosti taj Ned Sep 02, 2007 1:27 am

Maketar sam i ja sam to prvo uočio, naročito žutu boju koja se proteže dalje od propisanog prema pilotskoj kabini, kad već imaš namjeru isticati naše ljude umjetnike, tu u susjedstvu ovog našeg Riječana u Kraljevici Danijel Frka radi vrlo lijepe slike crta čak za Revell, pa vjerujem da si zavirio u njegovu knigu o NDH-ziji na koricama je njegov crtež koji je vrlo kvalitetan,tu se i Požar bavi s tim, profile kvalitetno radi Likso itd.
pozdrav tebi ZD Very Happy

13 Re: Malo likovne umetnosti taj Ned Sep 02, 2007 1:34 am

Na zalost ne znam gdje ima Frkinih radova na internetu a da nisu lose odskenirane slike iz vec spomenute knjige.

14 Re: Malo likovne umetnosti taj Ned Sep 02, 2007 1:46 am

Na netu nema, ali sam imao prilike vidjeti, njegove radove, a obrati pažnju na kutijama Revella su njegovi radovi, šteta izdali su maketu Mig-21 scale 1:32 gdje je na kutiji crtež hrvatskog i srpskog miga u borbi, ali krivo je dat prikaz "Osvetnika Vukovara" pa sam ga pitao što on nije to crtao, nego neki stranac, ali oni to daju onako napamet svojim umjetnicima tako mi je rekao.

15 Re: Malo likovne umetnosti taj Pon Jul 27, 2009 12:26 am

Pogledaj profil korisnika http://www.vranjak.info/forum

16 Re: Malo likovne umetnosti taj Čet Avg 19, 2010 3:24 am

17 Re: Malo likovne umetnosti taj Čet Avg 19, 2010 3:25 am

18 Re: Malo likovne umetnosti taj Čet Avg 19, 2010 3:26 am

19 Re: Malo likovne umetnosti taj Čet Avg 19, 2010 3:27 am

20 Re: Malo likovne umetnosti taj Čet Avg 19, 2010 3:27 am

21 Re: Malo likovne umetnosti taj Čet Avg 19, 2010 3:28 am

22 Re: Malo likovne umetnosti taj Čet Avg 19, 2010 3:29 am

23 Re: Malo likovne umetnosti taj Ned Nov 17, 2013 4:38 pm

24 Re: Malo likovne umetnosti Danas u 1:15 am

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Napiši novu temu  Odgovori na poruku

Dozvole ovog foruma:
Možte odgovarati na teme u ovom forumu