Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Malo likovne umetnosti

+3
bosancero
ZuluDelta
striker
7 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Malo likovne umetnosti Empty Domaca tematika Sre Maj 30, 2007 5:52 pm

striker

striker

Malo likovne umetnosti Zvezde12

2Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Uto Jun 19, 2007 11:59 pm

ZuluDelta

ZuluDelta

Malo likovne umetnosti Fourthmissionofthedayej6

AUTOR: GIL COHEN



Poslednji put izmenio dana Uto Avg 28, 2007 1:59 am, izmenio ukupno 2 puta

3Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Sre Jun 20, 2007 12:14 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Samo da vidim sto sam pritiska
Evo nas doma
AUTOR:NICOLAS TRUDGIAN

Malo likovne umetnosti B17gp8



Poslednji put izmenio dana Sre Avg 29, 2007 1:08 am, izmenio ukupno 2 puta

4Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Sre Jun 20, 2007 12:25 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Ma jeben ti sto su lipe , CF hvala na dobrom linku

Malo likovne umetnosti P51dvsme262ce9

5Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Sre Jun 20, 2007 12:31 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Gledaj ovu seosku idilu
AUTOR: NICOLAS TRUDGIAN

Malo likovne umetnosti Me110ek0



Poslednji izmenio dana Sre Avg 29, 2007 1:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta

6Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Pon Avg 27, 2007 6:28 pm

bosancero



Slike su dosta dobre. Samo zao mi je sto niste stavili potpise autora ispod svake. No i mi konja za trku imamo. Naime toni Belobrajdic rodom iz Rijeke a zivi u Australiji izradio je nekoliko slika s tematikom zrakoplova iz drugog svjetskog rata.
http://www.avart.co.uk/gallery.asp?gallery=18
Malo likovne umetnosti Plane13lge

7Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Uto Avg 28, 2007 1:52 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Bosancero je nas covjek, ali ja sam ti perfekcionist, usporedi one sto sam ih postavio sa gustavom, nebo i zemlja, ne pretjerujem imam vrazje oko cyclops imas pravo, nisam naveo ime autora, ali naknadno cu to uraditi, sve je brzo otkriveno i objavljeno, a gazda suti , pozdrav ZD

8Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Uto Avg 28, 2007 1:02 pm

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Cutanje je znak odobravanja. farao

https://otpisani.niceboard.com

9Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Uto Avg 28, 2007 2:15 pm

bosancero



ZuluDelta ::Bosancero je nas covjek, ali ja sam ti perfekcionist, usporedi one sto sam ih postavio sa gustavom, nebo i zemlja, ne pretjerujem imam vrazje oko cyclops imas pravo, nisam naveo ime autora, ali naknadno cu to uraditi, sve je brzo otkriveno i objavljeno, a gazda suti , pozdrav ZD
Mislio si valjda reci Belobrajdic. Ne znam da li ti je poznato kako je on autor naslovnice na prvom tomu "Red star vs black cross"?

10Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Sre Avg 29, 2007 1:29 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Gazda hvala na cutanju, sad mi je vec lakse, pade mi kamen sa srca, ali na nogu affraid

Bosancero to sam mislio, malo sam svrljao po netu i pronaso sam tog naseg covika, jeste nas, ali nisi mi potvrdio moje navode, imas zdrave oci pogledaj jos jednom slike koje su ne rat nego seoska idila, a avioni kao na aeromitingu, gle ovog, kako se kurvin sin sitio napraviti ovakvu sliku i to ispod ajfelova tornja, ma, poludim odma Very Happy od zadovoljstva naravno
AUTOR: LEN KRENZLER
Malo likovne umetnosti Bewallpaper1024dd5
Malo likovne umetnosti Bewallpaper1024dd5.acf38bac1b

11Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Sre Avg 29, 2007 7:23 am

bosancero



Hajd sad cu i ja malo piliti popreko. Nemoj kaj zamjeriti. Prvo slazem se da slika crnog 4 nije vrhunac aviation arta. No moja namjera niti nije bila da to kazem. Moja je namjera bila da eto predstavim i naseg covjeka koji se bavi takvim stvarima. No svakoj se slici moze naci zamjerka pa tako i ovoj sa ajfelovim tornjem.
Tip messera koji je prikazan ne odgovara odprilike vremenskom razdoblju koje bi trebalo obuhvatiti prikazano na slici.
Jos do sada nisam na messerima vidio kombinaciju zutocrnog spinera a i sama kamuflaza tog aviona ne odgovara.
Sam dogadjaj po sebi cista je fantazija i nikako se nije dogodio ili mogao dogoditi. Eto da i ja malo zakeram. No umjetnicki dojam slike je jako dobar i tu stvarno nemam zamjerki. Netko drugi bi na mom mjestu jos brojao zakovice i mjerio dimenzije aviona itd.

12Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Ned Sep 02, 2007 1:27 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Maketar sam i ja sam to prvo uočio, naročito žutu boju koja se proteže dalje od propisanog prema pilotskoj kabini, kad već imaš namjeru isticati naše ljude umjetnike, tu u susjedstvu ovog našeg Riječana u Kraljevici Danijel Frka radi vrlo lijepe slike crta čak za Revell, pa vjerujem da si zavirio u njegovu knigu o NDH-ziji na koricama je njegov crtež koji je vrlo kvalitetan,tu se i Požar bavi s tim, profile kvalitetno radi Likso itd.
pozdrav tebi ZD Very Happy

13Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Ned Sep 02, 2007 1:34 am

bosancero



Na zalost ne znam gdje ima Frkinih radova na internetu a da nisu lose odskenirane slike iz vec spomenute knjige.

14Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Ned Sep 02, 2007 1:46 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Na netu nema, ali sam imao prilike vidjeti, njegove radove, a obrati pažnju na kutijama Revella su njegovi radovi, šteta izdali su maketu Mig-21 scale 1:32 gdje je na kutiji crtež hrvatskog i srpskog miga u borbi, ali krivo je dat prikaz "Osvetnika Vukovara" pa sam ga pitao što on nije to crtao, nego neki stranac, ali oni to daju onako napamet svojim umjetnicima tako mi je rekao.

15Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Pon Jul 27, 2009 12:26 am

muzaferija

muzaferija

Malo likovne umetnosti KompMalo likovne umetnosti Avioni su nacrtani na papiru, skenirani i posloženi u photoshopu. Slijedi crtanje na platnu. Platno prije pripremim sa gessom, izgladim i nanesem temljnu boju da platno bude što glađe. Neidem do glatkog ali se ovako puno lakše šprica i platno ne upija

http://www.vranjak.info/forum

16Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Čet Avg 19, 2010 3:24 am

522

522

Malo likovne umetnosti B17%20Close%20up

17Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Čet Avg 19, 2010 3:25 am

522

522

Malo likovne umetnosti Corsair_Pencil_Bougainville_thumb

18Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Čet Avg 19, 2010 3:26 am

522

522

Malo likovne umetnosti SE5A_Hank_Burden

19Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Čet Avg 19, 2010 3:27 am

522

522

Malo likovne umetnosti Mossie_sketch

20Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Čet Avg 19, 2010 3:27 am

522

522

Malo likovne umetnosti P-47_Johnson_Sketch_A

21Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Čet Avg 19, 2010 3:28 am

522

522

Malo likovne umetnosti P51%20Green%20Nose%20image

22Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Čet Avg 19, 2010 3:29 am

522

522

Malo likovne umetnosti SE5A%20AFC

23Malo likovne umetnosti Empty Re: Malo likovne umetnosti Ned Nov 17, 2013 4:38 pm

DULE67

DULE67

Malo likovne umetnosti FnsnyhdtnMalo likovne umetnosti Ikarus-IK-2-box-art-Azur

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Malo slikanja po FS

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu