Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

21.MAJ DAN RV I PVO

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

121.MAJ DAN RV I PVO Empty 21.MAJ DAN RV I PVO Sre Maj 21, 2008 7:09 pm

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Svim drugovima kojima 21.maj iole znaci nesto neka su sretna secanja na trenutke koje su proveli u istom.Ima onih koji pokusavaju da taj deo istorije izbrisu iz secanja,da bace u zaborav pedeset godina,a opet lunjaju po otpadima,spiskovima pilota i aviona,muzejima.Zaviruju u skriveme delove aerodroma nebili pronasli nesto novo,a 21.maj ne spominju.Mislim da se varaju,jer na ovim prostorima se istorija ponavlja. Necu da ih razocaram ali ce se naci netko tko ce stvoriti ponovno jako i odvazno vazduhoplovstvo koje ce braniti prostore SFRJ inace ce buduca pokolenja na ovim prostorima otici u zaborav.

Sretno Vam bilo drugovi.

https://otpisani.niceboard.com

221.MAJ DAN RV I PVO Empty Re: 21.MAJ DAN RV I PVO Pet Maj 30, 2008 2:09 pm

Nocna straza

Nocna straza

Pozdrav Druze Cyber Fulcrum-e,

Zadnji put sam obisao vas forum pre jedno dve nedelje, tako da evo sad procitao temu koju ste napisali u vezi 21-og MAJ-a DAN-a RV i PVO. Potpuno se slazem sa vama i svidelo mi se kako ste to napisali. Nadam se da ce se sve to ipak kroz ljude koji su verni sebi, te i svojoj proslosti, sacuvati i odrzati.

Iskren pozdrav!
Nocna straza

321.MAJ DAN RV I PVO Empty Re: 21.MAJ DAN RV I PVO Sub Maj 21, 2011 11:28 am

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Sretan praznik drugovi vazduhoplovci!!!!

https://otpisani.niceboard.com

421.MAJ DAN RV I PVO Empty Re: 21.MAJ DAN RV I PVO Sub Maj 21, 2011 9:31 pm

Trpe Grozni



Nek je srecan dan svima sto su slavili ovaj dan, kako na kopnu, tako i u vazduhu. cheers

521.MAJ DAN RV I PVO Empty Re: 21.MAJ DAN RV I PVO Ned Maj 22, 2011 12:29 am

ZuluDelta

ZuluDelta

Svim pripadnicima JRZ Sretan 21.5. dan RV I PVO, a mi svi kojima je zrakoplovstvo bilo pri srcu bili smo sretni kao da smo i sami bili dio tog zrakoplovstva.
Bit cu iskren imao sam taj osjecaj do 91. ili 92. vise nisam siguran, razlozi su vise nego jasni.

Ostala je ljubav prema zrakolovstvu i tako ce biti dok je mene.

Pozdrav ZD

621.MAJ DAN RV I PVO Empty Re: 21.MAJ DAN RV I PVO Ned Maj 22, 2011 1:43 am

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Dragi moj prijatelju,Necu da te ubedjujem u nesto suprotno samo cu reci ono sto su cinjenice.Ni ti ni ja nismo birali onaj rat koji je imao verske i gradjanske karakteristike  sa izuzetnim nacionalnim naglaskom,nametnut nam je.Neko je ucestvovao neko nije.Medjutim danas se se sastaju klasici,ili pripadnici pojedinih vazduhoplovnih jedinica koji su bili na sukobljenim stranama i to ne samo letaci nego i vazduhoplovni inzinjeri i tehnicari,sto je znak da su prezreli teznje vlastodrzaca i ne zele biti posvadjani,jer tako nisu ni vaspitani kroz citav zivot do tih nemilih dogadjaja.Znaj da vazduhoplovstvo ne cini tehnika nego ljudi koji ga popunjavaju.Letili su sve ono sto im je drzava dala kroz svoju kratku istoriju.Drzava je propala,vazduhoplovstvo takodjer ali taj dan je ostao u ljudima koji ga se sa ponosom secaju,jer vuce u korene formiranja u vremena kada je bilo casno ginuti za formiranje nove drzave.Sva danasnja vazduhoplovstva koja su nastala u novim drzavama nisu ni bleda senka onog sto je predstavljalo RV i PVO SFRJ.Smatram da ovaj forum treba da njeguje sve ono sto je bilo ljepo i dobro u tom vazduhoplovstvu,treba da jednog momenta kaze i ono sto nije valjalo zadnjih dana njegovog postojanja u periodu kada je JNA i vazduhoplovstvo zloupotrebljeno,kada su politicari poceli govoriti jezikom mrznje,kada su poceli cerupati odnosno rasturati JNA koja pocinje pucati po nacionalnim savovima da bismo na kraju vidjeli apokalipsu na nasim prostorima.Zivelo prijateljstvo svih vazduhoplovaca na prostoru bivse Jugoslavije i svih onih kojima je ono nesto znacilo.Vazduhoplovci ne zele biti podeljeni.

https://otpisani.niceboard.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu