Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

In memoriam BARIĆ SLAVKO

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty In memoriam BARIĆ SLAVKO Pet Maj 11, 2007 5:31 pm

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Otisao jos jedan koji je ziveo za letenje,otisao je onaj koji je ziveo na forsazu BARIĆ SLAVKO probni pilot VTRZ "ZMAJ"

[img][/img]

Pocivaj u miru,i slava ti.



Poslednji put izmenio cyber fulkrum dana Sre Dec 02, 2015 10:29 pm, izmenio ukupno 3 puta

https://otpisani.niceboard.com

2In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty Re: In memoriam BARIĆ SLAVKO Ned Maj 13, 2007 6:29 pm

Matori



Eh, Slavek, Slavek... Sad


Koliko smo vremena proveli zajedno, proputovali sveta i sveta. Iako je bio vojni pilot, leteo je po drugim drzavama cije smo avione remontovali i stekao jako mnogo prijatelja u njima. Vesele naravi, dinamican i stalno u pokretu, doslovno je "ziveo na forsazu". Kod letenja uvek zeljan da napravi nesto vise, ali uvek koncentrisan na kabinu.

Jednom me je potrpao u NL-a koji je preletao nakon remonta za Pulu i nakon kratke "preobuke" o prinudnim postupcima, digli smo se, a posle pocetnog privikavanja napravio je i nekoliko figura. Kako je priprema toga jutra bila dobra ("najbolje nista ne jedi i ne pij" - odmah sam znao sta me ceka) sve je proslo u najboljem redu, i nakon kratkog leta i probijanja zvucnog zida negde nad Jadranom, sleteli smo u Pulu. Njemu je to bio samo jos jedan let, a meni dozivljaj. Povratak helikopterom mi je izgledao kao usporeni film.

Slavek, svaka Ti cast, ziveo si casno i neka Ti je laka zemljica; sada se bar mozes odmoriti...

Pozdrav,

Matori

3In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty in memoriam Sub Maj 19, 2007 11:14 pm

jere



E moj Slavek!

Kao da je bilo jučer kada sam ti rekao da smo matori za te stvari..
Možda ja ali ne i ti Slavek. Zar u našim godinama možemo birati kao što si ti mogao!!
Još jednom sam pogledao slike od pre 38 godina. Nisi imao sreče u ljubavi, jer tvoja jedina ljubav je bilo letenje. Tako si i otišao-zar je moglo drugačije završiti!?
Slavek tek sada osečam šta nas je sve družilo i kolika je praznina!

Tvoj kum

4In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty Re: In memoriam BARIĆ SLAVKO Pon Dec 10, 2007 1:21 am

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Posle kratke i teske bolesti krajem oktobra u Skopju preminuo je pripadnik XIX klase VVA i nas klasic MILTENOVIĆ Mirka STANIŠA-CIGA
Potpukovnik avijacije-pilot

In memoriam BARIĆ SLAVKO 0c6d80d05f

Rođen 18. septembra 1947. godine u Crnoj Travi, Srbija.
U VVA došao posle završene II klase PŠ VVA.
Završio posle završene VVA KŠA RV i PVO.
Obavljao dužnosti komandira eskadrile, načelnika štaba avio brigade i načelnika odeljenja avijacije 3 A.
Leteo u VVA na obuci na avionima Aero-3, 522, TV-2 i F-84G, a po završenoj VVA na F-84G (67-71), N-60 i J-21 (71-92).
Službovao u Skopju (67-92).
Odlikovan OVZSM, OVZZM i OVZSZ; Zlatni letački znak.
Aktivna vojna služba prestala mu je 31. decembra 1992. godine odlaskom u penziju.
Sahranjen je u Skoplju gde je i ziveo.

Pocivaj u miru i slava ti

https://otpisani.niceboard.com

5In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty SLAVKO BARIC Uto Apr 02, 2013 8:46 am

bato



Molim za informaciju o pilotu Slavku Baricu - kada i gdje je sahranjen i bilo koju informaciju, jer za njega nisam cuo punih 20 godina a bili smo prijatelji, upoznali se u Sarajevu u Orlu .... hvala unaprijed ... Bato

6In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty Re: In memoriam BARIĆ SLAVKO Pon Feb 24, 2014 9:55 am

bato



bato ::Molim za informaciju o pilotu Slavku Baricu - kada i gdje je sahranjen i bilo koju informaciju, jer za njega nisam cuo punih 20 godina a bili smo prijatelji, upoznali se u Sarajevu u Orlu .... hvala unaprijed ... Bato
ne mogu vjerovati da mi niko nece da odgovori vec godinu dana

7In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty Re: In memoriam BARIĆ SLAVKO Pon Feb 24, 2014 6:44 pm

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

In memoriam BARIĆ SLAVKO Bis

https://otpisani.niceboard.com

8In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty Re: In memoriam BARIĆ SLAVKO Sre Mar 23, 2016 7:21 pm

zabs



Slavko Barić sahranjen je na groblju u Bartolovcu kraj Varaždina.

9In memoriam BARIĆ SLAVKO Empty Re: In memoriam BARIĆ SLAVKO Sre Mar 23, 2016 7:22 pm

zabs



bato ::
bato ::Molim za informaciju o pilotu Slavku Baricu - kada i gdje je sahranjen i bilo koju informaciju, jer za njega nisam cuo punih 20 godina a bili smo prijatelji, upoznali se u Sarajevu u Orlu .... hvala unaprijed ... Bato
ne mogu vjerovati da mi niko nece da odgovori vec godinu dana
Slavko Barić sahranjen je na groblju u Bartolovcu kraj Varaždina.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu