Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

XXXVI KLASA VVA UKAZ

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1XXXVI  KLASA VVA  UKAZ Empty XXXVI KLASA VVA UKAZ Pon Apr 13, 2015 11:17 pm

ZuluDelta

ZuluDelta

XXXVI  KLASA VVA

SVL  broj 23 strana  731 /1 septembar  1987.

UKAZ broj 2/29

PREDSEDNIŠTVA SOCIJALISTIČKE FEDERATIVNE REPUBLIKE JUGOSLAVIJE OD 25. JULA 1987. GODINE
Na osnovu člana 46, a u vezi sa članom 27. Zakona o službi u oružanim snagama (»Službeni list SFRJ«, br. 7/85) i Odluke o ovlašćenjima predsednika Predsedništva SFRJ da u ime Predsedništva SFRJ donosi i potpisuje akta o pitanjima iz oblasti rukovođenja i komandova-nja oružanim snagama SFRJ (O. br. 9/87)

a) proizvodi se.

PITOMAC XXXVI KLASE VAZDUHOPLOVNE VOJNE AKADEMIJE
u čin potporučnika avijacije
JAKOVINA Drage MILENKO;

b) primaju se u aktivnu vojnu službu i proizvode

PITOMCI XXXVI KLASE VAZDUHOPLOVNE VOJNE AKADEMIJE
u čin potporučnika avijacije: piloti aviona

ANDREJIĆ Sovre VASA,
BERETIĆ Imrea IVAN,
BOGDAN Alojzija IVAN,
DOBRIĆ Boška RANKO,
DRLJAČA Jove ZORAN,
DUDAŠ Antala ARPAD,
DUJMOVIĆ Frane MLADEN,
ĐURĐEVIĆ Vida LJUBOMIR,
ĐUROVIĆ Radovana GORAN,
FRANJCIČ Janka BOSKO,
GALAC Stanka NEĐELJKO,
GLASSNER Ivana TONČI,
IVANOVSKI Petra MIHAJLO,
JENEI Jožefa JOZEF,
JURŠIČ Marija VALTER,
KRSTIĆ Vojislava SRĐAN,
KURILIĆ Filipa IVICA,
LOVREN Drage VALERIJ,
MAJSTROVIĆ Nikole MILJENKO,
MANDIĆ Abrahama AMADEO,
MANDŽUKA Zajka JASMIN,
MARČOK Martina PAVEL,
MATAVULJ Marka LJUBIŠA,
MILENKOVIĆ Radenka DRAGAN,
MILENKOVIĆ Stanka VESELIN,
MILOŠEVIĆ Radojice GORAN,
MOGUŠ Antuna DAMIR,
NÖVIĆ Đurđa BORO,
NOVOTNI Petra GORAN,
PEJOVIĆ Stanka ŽIVKO,
PERISIĆ Ljubomira DARKO,
PETROVIĆ Vojislava SLAĐAN,
PLANIĆ Milisava SRĐAN,
PLANKO Karola DUŠAN,
RADOSAVLJEVIĆ Svetozara ZORAN,
RATKOVIĆ Save DUSKO,
REK Antona BRANKO,
SITAR-Janeza IVAN,
SKULIĆ Hasiba KASIM,
STAMENKOVIĆ Stanka SAŠA,
STOJČEVSKI Dragoljuba TONI,
SULJIĆ Đulage MUJAGA,
ŠARIĆ Huseina BOGOMIR,
VLAISAVLJEVIĆ Dragana PREDRAG,
VUKAŠINOVIĆ Živoj ina PREDRAG,
ZARIC Ratka GORAN,
ŽIVAK Save RANKO.


Predsednik
Predsedništva SFRJ
Lazar Majsov, s. r.

Zaboravljeni


Gost

Kako stoji u naslovu poruke......secam se da smo ranije bili na vasim spiskovima ali nas vise nema...ja sam jedan od pilota iz 36. klase VVA i XIX  iz VG  .....zavrsili smo TROGODISNJU akademiju kao poslednja takva generacija..... , nakon nas je i za helikoptere Akademija trajala 4 godine.....proizvedeni u cin Potporucnika u Junu ili Julu 1986-te zajedno sa kolegama sa aviona iz prethodne 35-te klase VVA...

Ja ne znam gde ste pronalazili  Ukaze Predsednika drzave za sve generacije ...ali znam da ste svojevremeno imali i nas  iz 36-te u spiskovima ovde....pa...bilo bi lepo da nas uvrstite oped gde i po pravdi i po zaslugama i pripadamo,...medju sve ostale pilote toga vremena i nekada slavne avijacije ....Drugarski pozdrav redakciji

Maks.torque

Maks.torque

Buduci da vidim da niko ne odgovara na moju primedbu da je jedan ogroman deo moje generacije jednostavno izbrisan sa ovih spiskova, odlucio sam da taj propust ispravim koliko mogu.
Nadam se da nisam nikoga zaboravio.

XXXVI klasa VVA, smer - Piloti Helikoptera , zavrsila je trogodisnje skolovanje na VVA 1986-te godine i svoja letacka zvanja i obelezja  primila na ceremoniji na VVA u  Zadru , da bi nakon dve sedmice zajedno sa kolegama iz prethodne XXXV klase , sa smera Pilota Aviona, u Beogradu na akademiji KoV-a primila i svoj prvi oficirski cin.

Moja je generacija bila poslednja koja je Akademiju zavrsila u roku od tri godine  a borbena obuka na  raznim helikopterima  se zavrsavala u jedinicama po kojima smo rasporedjivani.

Nekolicina nas je ipak ostala na Akademiji jos godinu dana  ali u cinu Potporucnika , na Kursu Nastavnika Letenja....prvi semestar  na KNL smo proveli  u 105. puku u Zadru a  potom nastavili obuku u  107. puku u  Mostaru , te najzad zavrsili sa skolovanjem 1987. godine .

Po secanju , evo spiska generacije  pilota helikoptera  XXXVI klase  VVA :

Ukazom  Predsednika Predsedistva SFRJ od 26. Jula 1986. godine ( te godine je Predsednik Drzave bio Sinan Hasani , clan Predsednistva iz SAP Kosova ) u cin Potporucnika Avijacije , smer Piloti Helikoptera proizvedeni su  sledeci pitomci VVA :

1.-Andjelkovic Miodrag
2.-Baltic Sasa
3.-Brzakovic Aleksandar
4.-Baric Branko
5.-Bojanic Desanko
6.-Cekov Mone
7.-Delija Mensur
8.-Djekic Slavko
9.- Djidic Zehrudin
10.-Grujic Dejan
11.-Gubic Davor
12.-Hamzaj Sefcet
13-Hrapovic Eldin
14.-Ivancev Branko
15.-Jovanovic Srdjan
16.-Kozina Andjelko
17.-Kelic Zivko
18.-Lazarov Vladimir
19.-Marjanovic Goran
20.-Maksimcev Jovica
21.-Mekic Velibor
22.-MIlovanovic Goran
23.-Nikcevic Rade
24.-Presecan Davor
25.-Razic Admir
26.-Radojevic Slobodan
27.-Ristov Tomislav
28.-Ticac Franjo
29.-Trajkov Ile
30.-Vitic Dejan
31.-Vucic Pero
32.-Vucetic Damir
33.-Vrbanec Darko
34.-Vrabac Hidajet
35.-Zornija Marko
36.-Zulic Enes
37.-Zivkovic Nenad

Osim ovih momaka, moram spomenuti i Gadzic Zeljka koji zbog politikantske nepravde ucinjene protiv njega od strane zlonamernih dusebriznika u CTN-u toga vremena - nije mogao nastaviti na VVA ali je kasnije zavrsio potrebne skole za Kontrolu Letenja i postao Kontrolor u Osijeku.
Istim putem je nastavio i Vrbic Slavisa, koji je na trecoj  godini  Akademije skinut sa letenja ali je nastavio zivot u avijaciji  i postao takodje ATC (Kontrolor Letenja ).

U nasoj je generaciji bio i Blasko Susnja, koji je u prolece 1986. izgubio zivot u helikopterskom udesu pokraj Listice u Hercegovini ( Siroki Brijeg )

Nas drug iz Makedonije, Mile Dimitriov je takodje bio sa nama do pred kraj 1986 ali su ga zbog meni nepoznatih razloga skinuli sa letenja ...on nije nastavio na OVS kako se to mozda od njega ocekivalo  nego je otisao iz Armije.
Sa nama je zavrsio kolega iz prethodne XXXV klase, Dejan Grujic ,rodom iz Pozarevackog kraja.Ostao je sa nama na KNL ali nije hteo da bude nastavnik ni po koju cenu.
Darko Sekulic koji je tada bio Inspektor na VVA  je Dejana "skinuo sa letenja" u toku te cetvrte godine Akademije na KNL.

Ako neko ovo ikada bude citao....pa video da sam napravio koju gresku....javite, ispravicu......

Max.maksimcev@gmail.com

Veliki  pozdrav svim kolegama sa kojima sam proveo najlepse godine svoga zivota od 1979- 1987 na skolovanju u XIX klasi VG Marsal Tito u Mostaru i kasnije  XXXVI klasi VVA u Zadru i Mostaru.......naravno i svim pripadnicima nekadasnjeg  RV i PVO koji ovo citaju......

Max  ( Jovica ) Maksimcev



Poslednji put izmenio Maks.torque dana Čet Nov 11, 2021 11:41 am, izmenio ukupno 3 puta (Razlog : stamparska greska)

Ferashetun



Pozdrav svima…

Jutros sam dobio komentar da sam jednoga klasića zaboravio da imenujem u mom spisku pilota helikoptera iz XXXVI klase VVA .
Oprostiće mi nas drug Djordje Karamanov koji je jedan od punopravnih članova i moje klase i RV i OVO u celini.

😊😊😊



Poslednji izmenio Ferashetun dana Sub Jan 14, 2023 6:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

5XXXVI  KLASA VVA  UKAZ Empty Re: XXXVI KLASA VVA UKAZ Sub Jan 14, 2023 6:25 pm

Ferashetun



Maks.torque ::Buduci da vidim da niko ne odgovara na moju primedbu da je jedan ogroman deo moje generacije jednostavno izbrisan sa ovih spiskova, odlucio sam da taj propust ispravim koliko mogu.
Nadam se da nisam nikoga zaboravio.

XXXVI klasa VVA, smer - Piloti Helikoptera , zavrsila je trogodisnje skolovanje na VVA 1986-te godine i svoja letacka zvanja i obelezja  primila na ceremoniji na VVA u  Zadru , da bi nakon dve sedmice zajedno sa kolegama iz prethodne XXXV klase , sa smera Pilota Aviona, u Beogradu na akademiji KoV-a primila i svoj prvi oficirski cin.

Moja je generacija bila poslednja koja je Akademiju zavrsila u roku od tri godine  a borbena obuka na  raznim helikopterima  se zavrsavala u jedinicama po kojima smo rasporedjivani.

Nekolicina nas je ipak ostala na Akademiji jos godinu dana  ali u cinu Potporucnika , na Kursu Nastavnika Letenja....prvi semestar  na KNL smo proveli  u 105. puku u Zadru a  potom nastavili obuku u  107. puku u  Mostaru , te najzad zavrsili sa skolovanjem 1987. godine .

Po secanju , evo spiska generacije  pilota helikoptera  XXXVI klase  VVA :

Ukazom  Predsednika Predsedistva SFRJ od 26. Jula 1986. godine ( te godine je Predsednik Drzave bio Sinan Hasani , clan Predsednistva iz SAP Kosova ) u cin Potporucnika Avijacije , smer Piloti Helikoptera proizvedeni su  sledeci pitomci VVA :

1.-Andjelkovic Miodrag
2.-Baltic Sasa
3.-Brzakovic Aleksandar
4.-Baric Branko
5.-Bojanic Desanko
6.-Cekov Mone
7.-Delija Mensur
8.-Djekic Slavko
9.- Djidic Zehrudin
10.-Grujic Dejan
11.-Gubic Davor
12.-Hamzaj Sefcet
13-Hrapovic Eldin
14.-Ivancev Branko
15.-Jovanovic Srdjan
16.-Kozina Andjelko
17.-Kelic Zivko
18.-Lazarov Vladimir
19.-Marjanovic Goran
20.-Maksimcev Jovica
21.-Mekic Velibor
22.-MIlovanovic Goran
23.-Nikcevic Rade
24.-Presecan Davor
25.-Razic Admir
26.-Radojevic Slobodan
27.-Ristov Tomislav
28.-Ticac Franjo
29.-Trajkov Ile
30.-Vitic Dejan
31.-Vucic Pero
32.-Vucetic Damir
33.-Vrbanec Darko
34.-Vrabac Hidajet
35.-Zornija Marko
36.-Zulic Enes
37.-Zivkovic Nenad
38.- Djordje Karamanov ……ispravka , 14. Januar 2023…

Osim ovih momaka, moram spomenuti i Gadzic Zeljka koji zbog politikantske nepravde ucinjene protiv njega od strane zlonamernih dusebriznika u CTN-u toga vremena - nije mogao nastaviti na VVA ali je kasnije zavrsio potrebne skole za Kontrolu Letenja i postao Kontrolor u Osijeku.
Istim putem je nastavio i Vrbic Slavisa, koji je na trecoj  godini  Akademije skinut sa letenja ali je nastavio zivot u avijaciji  i postao takodje ATC (Kontrolor Letenja ).

U nasoj je generaciji bio i Blasko Susnja, koji je u prolece 1986. izgubio zivot u helikopterskom udesu pokraj Listice u Hercegovini ( Siroki Brijeg )

Nas drug iz Makedonije, Mile Dimitriov je takodje bio sa nama do pred kraj 1986 ali su ga zbog meni nepoznatih razloga skinuli sa letenja ...on nije nastavio na OVS kako se to mozda od njega ocekivalo  nego je otisao iz Armije.
Sa nama je zavrsio kolega iz prethodne XXXV klase, Dejan Grujic ,rodom iz Pozarevackog kraja.Ostao je sa nama na KNL ali nije hteo da bude nastavnik ni po koju cenu.
Darko Sekulic koji je tada bio Inspektor na VVA  je Dejana "skinuo sa letenja" u toku te cetvrte godine Akademije na KNL.

Ako neko ovo ikada bude citao....pa video da sam napravio koju gresku....javite, ispravicu......

Max.maksimcev@gmail.com

Veliki  pozdrav svim kolegama sa kojima sam proveo najlepse godine svoga zivota od 1979- 1987 na skolovanju u XIX klasi VG Marsal Tito u Mostaru i kasnije  XXXVI klasi VVA u Zadru i Mostaru.......naravno i svim pripadnicima nekadasnjeg  RV i PVO koji ovo citaju......

Max  ( Jovica ) Maksimcev

6XXXVI  KLASA VVA  UKAZ Empty Dodatni podatak Ned Sep 24, 2023 8:49 pm

Maks.torque

Maks.torque

Jos jednog od drugova sam zaboravio da spomenem.....
Sa nama je takodje Akademiju zavrsio i Midhat Kazazic iz Nevesinja....

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu