Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar

+7
Spiridon
djerman
dalmatinac
tanja
cyber fulkrum
ZuluDelta
TNT024
11 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 3]

ZuluDelta

ZuluDelta

djerman ::13.Dermanović Rade
14.Eremić Petar<
15.Horvat Milan
16.Korica Jovo

Nije Dermanović Rade nego Đermanović Rade. Ja sam njegov sin i on je umro u maju 2009., a Korica Jovo mi je ujak i još je živ i zdrav hvala bogu

Naravno da si u pravu, greška je u monografiji, pretpostavljam da je imaš, ona mi je bila izvor, oprosti. Shocked

Ako ima koja fotografija iz njegovog pilotskog perioda s nekim tipom aviona dobrodošla
hvala ti unaprijed

Pozdrav ZD

Spiridon



VI klasa ŠAOA
(1949. – 1952.)
Pančevo – Mostar

Farkić Žarko Poginuo ili umro

Zarko je umro oko 2000te , i sahranjen je u mestu Melenci pored Zrenjanina, gde je i ziveo poslednjih godina.

Posle izlaska iz vojne sluzbe dugo godina , do penzije a i posle, je bio pilot Privredne avijacije Aero Kluba Zrenjanin.

Arsic Andjelka



DRAGO MI JE DA POSTOJI OVAKAV SAJT GDE MOZEMO KOLIKO TOLIKO DA SE INFORMISEMO. Moj deda Dusan Arsic je nazalost preminuo 13.06.1987, davno bese, jedino cega se secam je da je bio divan covek. Bio je kapetan JAT-a. Imam neki slike ali ne znam ko je na njima. Stavicu ih pa ako neko nekoga prepozna neka se javi.

Korica

Korica

Ne snalazim se najbolje na forumu, ima puno tema i podtema, pa nisam sigurna da li sam pravilno smestila moju prvu poruku. Zato sadržaj ponavljam i na ovom mestu. Izvinjavam se zbog dupliranja, ali računam, ovde će pre nabasati na nju oni koje interesuje baš ova klasa. Elem,moj otac je bio pripadnik VI klase ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar, zove se Jovo Korica, živ i zdrav, ima 83 godine, živi nadomak Beograda. Bio je na službi u Mostaru, Kiseljaku kod Sarajeva, Somboru, Zemunu i još na nekim mestima, pre mog rođenja. Otišao je u penziju kao potpukovnik JNA 1980. g. Čim ga vidim (često putuje sa planinarima), pitaću ga za detalje i anegdote iz vremena kada je njegova klasa bila na okupu. Za mene je ostala upečatljiva njegova izjava da je pre naučio da vozi avion, nego bicikl Shocked Kada je to otkrio njegov pretpostavljeni, privremeno ga je skinuo sa obuke, dok ne nauči da vozi i bicikl. A otkrilo se tako što je trebao da donese nešto iz hangara ili ne znam odakle, biciklom, pa je izašlo na videlo da mu vožnja istog nije jača strana.... Very Happy

ZuluDelta

ZuluDelta


Evo dvije slike klase od mog prijatelja Viktora Lenarčića Very Happy

Pozdrav ZD

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 31rajlovac6mj1951


VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Eepivaloseitekako

Korica

Korica

Lepe slike, ZD. Pozdravi tvog prijatelja Lenarčića od kćerke njegovog "klasića". Želim mu da ga dobro zdravlje služi i dalje.Okači još slika ako imaš. Slike mog oca iz tog vremena nisu kod mene, premda imam jednu baš u pilotskoj uniformi, ali nisam vična da je okačim, mrzi me da se edukujem dodatno i po tom pitanju Rolling Eyes . Možda se potrudim...

vladam

vladam

Postovanje,

izuzetno mi je drago da sam pronasao ovaj forum, posebno ovu temu.

Moj otac, Momcilo Marinkovic, je iz VI klase, umro je 1985.
Nakon zavrsene skole radio je kao nastavnik letenja.
Sluzbovao je u Mostaru, Titogradu, Puli, Bezaniji (odakle je i rodom), Nisu i Batajnici.
Na starom aerodromu u Bezaniji je leteo Ju-52, u Nisu DC-3, na Batajnici IL-14, i posle toga, sve do penzije na JAK-40.
Pousao sam da postavim fortografiju sa JU-52, medjutim, ne moze dok ne prodje 7 dana od registracije, pa cemo sacekati.

Pozdrav svima,


Vlada

http://www.pbase.com/vmarinkovic

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Vlado,dobro nam došo i osečaj se ovde kao kod kuče.Proči će i tih 7 dana,no postavi i ostale forografije svog oca,to bi bio dorinos rasvetljavanju istorije RV i PVO.

https://otpisani.niceboard.com

34VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Empty Naredba o proizvođenju VI klase ŠAOA Pet Okt 04, 2013 2:20 pm

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

NAREDBA Broj 295

VRHOVNOG KOMANDANTA ORUŽANIH SNAGA FNRJ OD 1. NOVEMBRA 1952. GODINE

Na osnovu člana 42 i 43 Zakona o službi u Jugoslovenskoj armiji i člana 5 i 6 Uredbe o službi oficira, generala, admirala i vojnih činovnika Jugoslovenske armije (»Službeni vojni list«, broj 1/52)

proizvode   se:

pitomci  VI klase Škole za aktitvne  oficire avijacije

U ČIN POTPORUČNIKA:

a) vojni službenik VIII klase - pitomac Škole za akt. oficire avijacije:

1. POPOVIĆ Dušana SVETOMIR,

b) stariji vodnici - pitomci Škole za aktivne oficire avijacije:

2. DINIĆ Najdana MILAN,
3. JUHNER Simona IGNAC,    
4. LOMOVIĆ Božidara JOVIŠA,
5. MATOVIĆ   Slobodana MILORAD
6. PANTELIĆ Stanimira MILISAV,
7. TODOROVIĆ Dobrosava SLOBODAN,
8. TOMIĆ Miodraga MIHAJLO,.
9. ŽlŽlĆ  Nikole MIHAJLO,  

c) vodnici I klase — pitomci Škole za akt. oficire avijacije:

10. BRANKOVIĆ Todora MIODRAG,
11. DIMITRIJEVIĆ Luke BOŠKO,
12. DRAGOVIĆ Pere RADE,
13. ĐERMANOVIĆ Đure RADE,    
14. EREMIĆ Milenka PETAR,
15. HORVAT Ivana MILAN,
16. KORICA Janka JOVO,    
17. MAŠERA Jožefa SLAVKO,
18. MILKOVIĆ Milovana RADOVAN,
19. NIŠAVIĆ Jera RADOMIR,.
21. SOBIĆ Vojislava DRAGOSLAV,
21. TADIĆ Ivana ŠPIRO,

d) vodnici pitomci Škole za aktivne oficire avijacije:

22. ADAMIĆ Vjekoslava DAVORIN,
23. ADAMOV Velimira RADIVOJ.
24. ALEKSIĆ Dragomira MIHAJLO,
25. ANDRIĆ Milivoja DOBROSAV,
26. ANDRIĆ Velimira MARKO,
27. ANIĆ Ivana DRAGO,
28. ANTUNOVIĆ Radosava ČEDOMIR,  
29. ARSIĆ Dorđa DUŠAN,
30. ARSIĆ Jovana DRAGOSLAV,
31. BABIC Luke ZDENKO,
32. BAJIC Bose DRAGOSLAV,
33. BEATOVIĆ Mitra BLAGOJE,
34. BEGOVIĆ Petra BOGDAN,    
35. BIZOVIČAR  Jože JOŽE,    
36. BOGIČEVIĆ Pavla SINIŠA,  
37. BOROCKI Uroša NIKOLA,
38. BOROCKI   Miloša TODOR,  
39. BRANKOVIĆ Vojislava BRANKO,
40. BUDINSKI   Đure VLADO,  
41. BURSAĆ Andrije PERICA,  
42. CICVARIĆ Jovana MILIVOJE,
43. ČIČA Ilije MILAN,
44. DELIĆ Bogdana BOŠKO,
45. DIMITRIJEVIĆ Radosava DRAGOLJUB,
46. DROBNJAK Jezdimira RADUL,.
47. DUGA Valente KAZIMIR,.
48. DUH Stefana LUDVIG,  
49. ĐOKIĆ Radomira MIODRAG,
50. ĐOKOVIĆ Miloša MIROSLAV,
51. ĐORĐEVIĆ Blagoja ALEKSANDAR,
51. ĐORDEVIĆ Antonija BORISLAV,
53. ĐORDEVIĆ Gradimira BUDIMIR,
54. ĐUDOVIĆ Lazara BLAGOJE,
55. ĐURANOVIĆ Ostoje DANILO,
56. ĐURIĆ Milivoja ALEKSANDAR,
57. ĐURIĆ Branislava RANKO,
58. ĐUROVIĆ Milana MILAN,  
59. ELEZOVIĆ Luke MILORAD,
60. FAEKIĆ Sredoja ŽARKO,
61. FICKO Ignaca FRANC,
62. FRANK, Antuna MILAN,
63. GAĆEŠA Milana MOMČILO,  
64. GALENTIĆ  Milorada VLASTIMIR,  
65. GALOVIĆ Milije MILENKO,
66. GAVRIĆ Jure IVAN,
67. HADŽIOMEROVIĆ Šerifa LAZAR,
68. ILERSIĆ Ivana IVAN,
69. JAKOVLJEVIĆ Dragoljuba MILORAD,  
70. JAKOVLJEVIĆ Obrada MILOŠ,
71. JANKOVIĆ   Kuzmana SLOBODAN,  
72. JANKOVIĆ Ilije ŽIVOTA,
73. JANOSEVIĆ Milutina STOJAN,    
74. JANJIĆ Koste SRETEN,  
75. JAŠEK Dragutina DIMITRIJE,    
76. JELIĆ Aleksandra MIODRAG,  
77. JERBIĆ Ivana BORIS,
78. JOVANOVIĆ Damjana MIROSLAV,
79.JOVlĆ Božidara VOJISLAV,.
80.JURISTA Mihajla KORNELIJE,
81.JUROVlČKI Jakova ANTON,
82.KARAJOVIĆ Čedomira SAVA,
83.KARAMARIĆ Ivana MARJAN,
84.KIPA Stevana VLADO,
85.KNEŽEVIĆ Svetomira MILOŠ,
86.KORAĆ Rade DUŠAN,
87.KOVAČEVIĆ Mihajla MOMČILO,
88.KRSTIĆ Lazara SRETEN,
89.KRSTOVIĆ Ilije SIMA,.
90.KUČAR Ante IVICA,
91.KUČAR Valentina TONE,  
92.KUL Josipa STEVAN,
93.LAFTJUHIN Đorđa ALEKSEJ,
94.LEKIĆ Jovana MILENKO.        
95.LENARČlĆ Franca VIKTOR,
96.LUKIĆ Cvetka TOMISLAV,
97.LUKOVIĆ Zdravka TOMISLAV,
98.LJUMOVIĆ Tome MIJAT,
99.MAJSTOROVIĆ Ilije VUKASlN,
100.MANDIĆ Srećka BOŽlDAR,
101.MANDIĆ Dorđa BUDIMIR,
102.MANDIĆ  Sime ĐORĐE,  
103.MARINKOVIĆ Dragoljuba NENAD,
104.MARINKOVIĆ  Slavka MOMČILO,
105.MARJANOVlĆ Đure PAVLE,
106.MIJAČ Jove DUŠAN,
107.MILAVEC Janeza ALBIN,
108.MILIĆ Ljubomira ĐORĐIJE,
109.MILOŠEVIĆ Dimitrija MILIVOJ,
110.MILENOVIĆ Vojislava MOMČILO,
111.MILIVOJČEVIĆ Viktora RADENKO,
112.MILOVANOVIĆ Milovana DRAGOLJUB,
113.MIRKOVIĆ Momčila VOJISLAV,
114.MIŠIĆ Save MIODRAG,
115.MIŠOVIĆ Dobrosava NIKOLA,
116.MITROVIĆ Zivana LJUBOMIR,
117.MOHOROVIĆ Antona IVAN,
118.NAGLIĆ Petra JOSIP,
119.NAZOROV Timotija IVAN,
120.NENEZIĆ Drage MILIVOJ,
121.NEŠOVIĆ Dragića PREDRAG,
122.NINKOVIĆ Ilije MILOJKO,
123.NOVIČIĆ Živojina MIODRAG,
124.OBRADOVIĆ Božidara DRAGlŠA,
125.OVĆINA Mahmuta HASAN,
126.PAPRIKA Gligorija PETAR,
127.PAVKOV Žarka ĐORĐE,
128.PAVKOVIĆ Bogdana  GAVRILO,
129.PAVLIČ Antona VINKO,
130.PAVLOVIĆ Spasoja RADOJE,
131.PEJČINOVIĆ Radivoja ĐORĐE,
132.PERIĆ Mališe MOMČILO,
133.PERKIĆ Ljubomira VELIMIR,
134.PERNE Lovre ANTON,
135.PETKOVIĆ Milorada PETAR,
136.PETROVIĆ Čede ĐORĐE,  
137.PETROVIĆ  Dragoljuba MILAN,  
138.PETROVSKI Spasoja RISTO,
139.POPOVIĆ Momčila MILOSAV,
140.POPOVIĆ Nikole TOMISLAV,
141.POŠTIĆ Rade NIKOLA,
142.RADIĆ Sime MILORAD,
143.RADOVAN Špire NIKOLA,
144.RADOVANOVIĆ Sretena TOMISLAV,
145.RADOVIĆ Petra RADOJICA,
146.RAKONIĆ Svetislava VASILIJE,
147.RANKOVIĆ Dragoljuba MILOVAN,
148.RASIĆ Ivana TOMISLAV,
149.RATNIK Ivana KOLOMAN,
150.RAZDRIH Franca LUDVIK,
151.SAJEVEC Antona IVAN,
152.SEKULIĆ Peje ILIJA,
153.SEKULIĆ Žarka VOJISLAV,
154.SMOLČIĆ Dragutina ZVONKO,
155.SPASIĆ Miloja VLADIMIR,
156.STANKOVIĆ Predraga VLADIMIR,
157.STANKOVSKI Aleksandra MILORAD,
158.STANOJEVIĆ Jeremije ALEKSANDAR,
159.STARČEVIĆ Radovana MILOJKO,    
160.STEFANOVIĆ Tadije DRAGOSLAV,
161.STEVANOVIĆ   Milana   BOŽlDAR,  
162.STEVANOVIĆ Ljubisava DRAGOSLAV,
163.STEVANOVIĆ Svetislava MIROSLAV,
164.STEVANOVIĆ Živadina MIROSLAV,
165.STOILKOVIĆ Milana MOMČILO,
166.STOJANOVIĆ Todora GLIGORIJE,
167.STOJIĆ Dragoljuba MIODRAG,
168.STOJKOVIĆ Radovana MILAN,
169.STRMOTIĆ Mije ANTE,
170.ŠEBREK Ivana DRAGUTIN,
171.ŠINIK Stevana BOGDAN,
172.ŠUKLETOVIĆ Jordana  DRAGAN,  
173.TERZIĆ Svetomira ČEDOMIR,
174.TREBINJAC Milana MILOŠ,
175.TRIFUNOVIĆ Jovana BRANKO,
176.TRIPKOVIĆ Dušana SELIMIR,
177.UROŠEVIĆ Nikole TOMISLAV,
178.VIDMAR Franca EGON,
179.VINKOVIĆ Alberta ALBERT,
180.VLATKOVIĆ Petra NIKOLA,
181.VOLJAVEC Franje VILKO,
182.VRANIĆ Stanka MILAN,
183.VUJADINOVIĆ Nikole BRANKO,
184.VUJOVIĆ Jovana STRAHINJA,
185.VUKAJLOVIĆ Manojla OZREN,
186.VUKAŠINOVIĆ Desimira MOMIR,
187.VUKIČEVIĆ Vojina MILAN,
188.VUKOJEVIĆ Jane MITAR,
189.VULES Luke MILIVOJE,
190.VULETIĆ Stjepana ZVONKO,
191.VURNIK Stanka STANISLAV,
192.ZEKOVIĆ Radisava MOMČILO,
193.ZLATIĆ Nikole ILIJA,
194.ŽBOGAR Stanislava STANISLAV,
195.ŽMAVC Ivana IVAN,
196.KISIĆ Dušana GOJKO.

Vrhovni komandant Oružanih snaga FNRJ
Maršal Jugoslavije,    
Josip Broz Tito, s. r.


VI kl. VVA
SUŽBENI VOJNI LIST br. 9 strana 11,  od 1 decembar 1952



Poslednji izmenio cyber fulkrum dana Čet Nov 14, 2013 8:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

https://otpisani.niceboard.com

vladam

vladam

Evo i nekoliko fotografija, na prvoj je moj otac, Momcilo Marinkovic:

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 01

na drugoj je troclana ekipa:

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 JU-52

Evo i snimka sa prvomajske parade u Titogradu, 1954:

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Titograd

i dve skolske:

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 SAOA6

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 SAOA


Tu je i jedna plaketa fabrike "Soko" iz Mostara:

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Galeb720

Pozdrav svima,


Vlada

http://www.pbase.com/vmarinkovic

ZuluDelta

ZuluDelta

Vladam dobro došao, zahvaljujem na fotografijama, ova zajednička dijela 6.klase mi je posebno interesantntna, piše li što na poleđini slike, to je dio vjerujem sa školovanja u nekoj od jedinica, molio bi ako bi mogao staviti veću rezoluciju da se vide prezimena, da malo vidim sa mojim prijateljem iz klase Viktorom Lenarčićem.

Zahvaljujem unaprijed uz pozdrav ZD

vladam

vladam

Hvala ZD,

na poledjini nije nista napisano, nazalost.
Pokusacu da skeniram ponovo pa da postavim vecu.

U medjuvremenu evo jos nekoliko:

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Nastavniku VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Back801801

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 OvajdatumVI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Back801802

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 CaptainVI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Cap



I jos jedna, snimljena je u Puli 21.10.1955, moj otac je treci sa leve strane:

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Pula

http://www.pbase.com/vmarinkovic

38VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Empty Okupljanje u Beogradu Sub Nov 08, 2014 8:39 pm

Korica

Korica

Pozdrav svima.
U četvrtak, 6.11.2014. godine, 16 pripadnika šeste klase ŠAOA, od ukupno 39 preživelih na da 8.9.2014. godine, kada je krenula organizacija skupa ( u međuvremenu je, nažalost, preminuo jedan od pripadnika te klase, Stanislav Vurnik) okupilo se u Zemunu da se vide i porgazgovaraju, podsete starih vremena. Moj otac, Jovan Korica, kaže da je bio najstariji na skupu (1929.), jer je klasa obuhvatala godišta od 1926. pa do 1933-34. godine, ako otac ne greši u sećanjima. Uglavnom su svi koji su bili prisutni nastanjeni u Beogradu i okolini, a ovaj put, nažalost, nije bilo njihovih klasića iz drugih delova bivše zajedničke države. Vreme, godine, obaveze... Ako je spisak koji imam tačan, dakle još njih 38 čuva uspomenu na šestu klasu. Pomalo tužno. Imam spisak, ali nemam način trenutno da ga prikačim uz poruku.
Dug život i dobro zdravlje onima koji su živi, kao i njihovim potomcima, naravno.

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Vesna,zahvaljujem ti na ovim podacima,bilo bi lepo da okačiš podatke o živima kao i fotografije toga oca i eventualno prijatelja sa kojima je snimljen.Molim te potrudi se.Jeor če ovo ostati ipak zapisano.

https://otpisani.niceboard.com

Korica

Korica

Hoću, zaista. U ponedeljak ću okačiti spisak (ako ne budem umela, prekucaću imena), a tata čeka slike. Jedino, moraće da mi objasni ko je ko na slici od njih 16. Žao mi je što sama nisam bar kratko bila prisutna, da to na neki način ovekovečim. Da, to su poslednje strane jedne istorijske priče nekog drugog vremena. Pozdrav.

Korica

Korica

Izvinjavam se na dupliranoj poruci, vežbala sam se u kačenju fotografija i drugih fajlova na forum, pa mi se poruka duplirala Embarassed . Ne smeta, uspela sam iz tamo nekog pokušaja u onom što sam naumila, a poruka i fotografija koju sam htela okačiti je sledeća u nizu.



Poslednji izmenio Korica dana Ned Nov 09, 2014 3:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Greška)

Korica

Korica

U međuvremenu, evo jedne slike mog oca (Jovo Janka Korica, rođen 21.9.1929. godine u selu Mogorić, opštna Gospić, Lika) iz daleke 1957. godine, bar tako piše na poleđini - 13.XI.1957. To je ili datum kada je fotografija nastala, ili kada je poklonjena onom kome je bila namenjena "od Jove iz Titove Armije".

                               VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 1zn0rxk

43VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Empty I isti taj mladi pilot danas Ned Nov 09, 2014 3:24 pm

Korica

Korica

Ovo je isti taj čovek, jedan od preostalih pilota šeste klase ŠAOA, fotografisan avgusta 2014. godine. Fotografija je snimljena na spomeniku Neznanom junaku na Avali, na koji smo se otac i ja popeli od podnožja Avale do vrha spomenika zavidnom brzinom, imajući u vidu njegove godine. Ja sam malo zaostajala  Very Happy .

                              VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 5dm5u9

44VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Empty Monografija Ned Nov 09, 2014 5:25 pm

cyber fulkrum

cyber fulkrum
Admin

Evo monografije koju možete skinuti

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 QC3YNnwt55MUnVm5rmPuHbqTInzxWCAjKSltb3rpp5xoR-5PvLT0kRCSy4kNkYFlKEFdIXIxG84fyw3_k9uc6Q%3D%3D?uid=155429268&filename=%C5%A0estazvezdana%C5%A1egnebaMiodragDjokicxpdf&disposition=inline&hash=&limit=0&content_type=image%2Fjpeg&size=285x500

http://yadi.sk/d/A7D77csAHRhFe

https://otpisani.niceboard.com

Korica

Korica

cyber fulkrum ::Evo monografije koju možete skinuti ..

Hvala za link. Odlično je imati ovu monografiju u ovom obliku. Originalni primerak je kod mog oca, jer su svi dobil po jedan, sećam se da sam imala prilike da vidim tu knjigu. Preostaje mi da pažljivo pročitam, sada sam samo preletela fajl od početka do kraja. Pojedinih ljudi pomenutih u monografiji se sećam iz detinjstva i rane mladosti, iz mesta gde smo živeli tokom očeve vojne karijere, neki su stanovali u istoj zgradi gde i mi. Puno uspomena i za mene, a kamoli za njih. Nešto što treba sačuvati za potomke. Hvala još jednom.

46VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Empty Spisak pilota šeste klase ŠAOA Pon Nov 10, 2014 12:01 pm

Korica

Korica

Evo, kačim spisak pilota šeste klase ŠAOA, živih na dan 8.9.2014. godine (tako baš i piše na spisku, pa citiram), s tim što sam napomenula da je u međuvremenu, nažalost, preminuo pilot Stanislav Vurnik. Spisak sam nabacila iz dva dela, nisam mogla drugačije. Naravno, tu su bili i neki drugi detalji na spisku, koje nisam prikazala, a pretpostavljam da je neko zaokruživao redne brojeve onih koji su izrazili spremnost da dođu na skup u Zemunu. Pozdrav.

VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 2dl23ya
VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Iom2j8

vladam

vladam

Postovanje,

da li postoji mogucnost da se naruci originalni primerak?
Naravno, platili bismo.

Unapred hvala, pozdrav,


Vlada Marinkovic

Korica ::
cyber fulkrum ::Evo monografije koju možete skinuti ..

Hvala za link. Odlično je imati ovu monografiju u ovom obliku. Originalni primerak je kod mog oca, jer su svi dobil po jedan, sećam se da sam imala prilike da vidim tu knjigu. Preostaje mi da pažljivo pročitam, sada sam samo preletela fajl od početka do kraja. Pojedinih ljudi pomenutih u monografiji se sećam iz detinjstva i rane mladosti, iz mesta gde smo živeli tokom očeve vojne karijere, neki su stanovali u istoj zgradi gde i mi. Puno uspomena i za mene, a kamoli za njih. Nešto što treba sačuvati za potomke. Hvala još jednom.

http://www.pbase.com/vmarinkovic

48VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Empty Knjiga Sre Nov 12, 2014 4:08 pm

Korica

Korica

Poštovani Vlado,

što se knjige tiče, odnosno da li postoje primerci namenjeni prodaji ili je ceo tiraž bio namenski naručen i rasprodat (podeljen?) pre koju godinu, kada su pripadnici šeste klase obeležavali neku od godišnjica, ne znam, ali mogu da se raspitam. Čim budem bila u prilici da saznam, javiću svakako.
Probala sam i da izguglam podatak o izdavaču, gde piše da je izdavač knjige Udruženje Šeste klase ŠAOA (iskreno, nisam ni znala da postoji, ja se "konektujem" preko oca).
Inače, autor je iz Beograda, ne bi trebalo biti teško dobiti informaciju iz prve ruke.
Javiću.

S poštovanjem,
Vesna

49VI klasa ŠAOA 1949.-1952. Pančevo-Mostar - Page 2 Empty Knjiga Sre Nov 12, 2014 4:31 pm

Korica

Korica

Poštovani Vlado,

kontaktirala sam autora, gospodina (on kaže "druga") Đokića, ima još na raspolaganju jedan ili dva primerka knjige Šesta zvezda ... Kako da dostavim njegov broj telefona, da Vas povežem, nisam sigurna kako se šalje poruka na e-mail, da ne objavljujem javno broj telefona, na forumu.
S poštovanjem,
                         Vesna

P.S. Poslala poruku kao pp, nadam se uspešno. Pozdrav.

vladam

vladam

Postovana Vesna,

nakon Vase prethodne poruke sam shvatio da je drug Djokic autor, njegov broj imam, u medjuvremenu smo se culi i sve se dogovorili.
U svakom slucaju Vam se zahvaljujem, zaista se potrudili, ocigledno smo smo svi sentimentalno vezani za ovu temu, bilo kao letaci, bilo kao clanovi njihovih porodica.

Veliki pozdrav,


Vlada Marinkovic              


Korica ::Poštovani Vlado,

kontaktirala sam autora, gospodina (on kaže "druga") Đokića, ima još na raspolaganju jedan ili dva primerka knjige Šesta zvezda ... Kako da dostavim njegov broj telefona, da Vas povežem, nisam sigurna kako se šalje poruka na e-mail, da ne objavljujem javno broj telefona, na forumu.
S poštovanjem,
                         Vesna

http://www.pbase.com/vmarinkovic

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Similar topics

-

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu